Siden byggestart i februar har det skjedd mye på tomta ved den sørlige innfartsveien til Arvika. Nå begynner butikklokalet på cirka 6 000 kvadratmeter bokstavelig talt å ta form.
Vi i Kynningsrud har lenge sett frem til å komme i gang med byggingen av ICA Maxi-butikken i Arvika – med den beste beliggenheten, rett ved hovedinnfarten til byen sørfra. I midten av mai tok vi en prat med noen av dem som jobber tett på prosjektet for å få en oppdatering på fremdriften.
Per Andersson (daglig leder, Kynningsrud Fastighet), Alexander Bryngelhed (daglig leder, Kynningsrud Bygg) og anleggsleder Jörgen Berg var til stede der ICA Maxi-butikken vokser frem i henhold til tidsplanen.
Bygget vokser fram
Nå, i midten av mai, begynner man å få et klart bilde av hvordan bygget vil se ut.
– Hvordan går det med prosjektet? Hva er status? spør vi.
– Grunnarbeidet er ferdig, og nå reiser vi stålkonstruksjonen. Det er alltid en morsom fase. Man ser virkelig bygget vokse frem, forteller Alexander Bryngelhed.
Et timelapse-kamera er montert på byggeplassen og tar flere bilder hver dag, slik at man kan følge utviklingen i prosjektet.

Fra venstre: Jörgen Berg, Alexander Bryngelhed og Per Andersson.
– Det går veldig bra! Vi har fått god flyt i arbeidet, og det merkes at vi er vant til å jobbe sammen.
Søsterselskapet Nordic Crane er på plass i Arvika med sin mobile tårnkran, og løfter stålelementene som utgjør byggets reisverk.
Leverer helhetlige løsninger
At Kynningsrud har ansvar for hele prosjektkjeden – fra å finne riktig tomt til utvikling og bygging – gjør prosessen både smidigere og tryggere for kunden.
– Det er akkurat dette vi brenner for! Å jobbe tett sammen og med dyktige underentreprenører. Når alle vet hva de skal gjøre og samarbeidet fungerer, får vi synergier som virkelig gagner både kunden og oss, sier Alexander Bryngelhed.
– Vi har et godt samarbeid internt mellom Kynningsrud Bygg og vårt kranselskap Nordic Crane. På denne måten kan vi levere komplette løsninger – fra tomteutvikling til ferdige butikklokaler, forteller eiendomsutvikler Per Andersson.

Alexander Bryngelhed og Per Andersson er fornøyde.
Roser samarbeidspartnerne
Også samarbeidet med våre underentreprenører fungerer utmerket. Stemningen er god, og tidsplanen ser ut til å holde.
– I prosjektet deltar flere faste samarbeidspartnere, blant annet Friggeråkers Rør (VVS) og Fläkt Teknik (ventilasjon og styring), som vi har gode erfaringer med fra tidligere.
– Det at man kjenner hverandre fra før skaper kontinuitet og sikrer høy kvalitet, sier Alexander fornøyd.
Planen er at ICA Maxi-butikken skal stå klar våren 2026. Vi ser frem til å fortsette byggingen og dele prosjektets utvikling videre.
Snart kan kundene ønskes velkommen til den nye ICA Maxi-butikken i Arvika!
PROSJEKTINFORMASJON:
Entrepriseform: Totalentreprise
Eiendomsutvikling: Kynningsrud Fastighet
Grunnarbeider og bygg: Kynningsrud Bygg
Kranarbeider: Nordic Crane
Sluttkunde: ICA Fastighet
Kontakt oss gjerne om du vil vite mer

Alexander Bryngelhed
Daglig leder, Kynningsrud Bygg
+46 708 244 565
alexander.bryngelhed@kynningsrud.se






