GLEDEN ER Å VÆRE TIL NYTTE!

Kynningsrud 80 år

Konsernsjefens betraktninger | I 2026 fyller Kynningsrud 80 år, en milepæl som gir oss anledning til å se tilbake på en lang og innholdsrik historie. Det som startet som et snekkerfirma i 1946, med boligbygging i årene etter krigen, har utviklet seg til et stødig konsern med sterk tilstedeværelse innen kran, bygg og eiendom.

Gjennom årene har vi etablert, utviklet, kjøpt og solgt virksomheter, samtidig som vi har satset videre på både nye og eksisterende områder. Reisen har gått fra snekkerdrift til kraner og spesialtransport, montasje, peling og spunting, betongelementproduksjon, eiendoms- og boligutvikling; og igjen satser vi som byggentreprenør. I dag omsetter vi samlet for 1,6 milliarder kroner og er representert i hele Skandinavia.

80 år i år

Gjennom 2026 markerer vi jubileet på flere måter, blant annet gjennom visning av flere historiske bilder og filmer i våre kanaler. Det er gøy å se responsen vi får når vi løfter fram medarbeiderne, lederne, maskinene og alt det andre som skal til for å drive et konsern som Kynningsrud framover.

Når vi ser historisk på virksomheten, er det fint å se hva vi har skapt gjennom alle disse årene.

Vi ser fram til å fortsette utviklingen av konsernet i årene som kommer, og det kommer sikkert til å vokse frem nye virksomheter i tiden framover.

Vil du lese mer om konsernsjef Pål Kynningsruds betraktninger når han i juni setter en fot i bakken? Gå til saken i KynningsrudNytt ved å klikke her.